Katalikiškos sveikatos institucijos privalo atminti, jog jų pašaukimas yra būti stokojančiųjų fronto linijose, pažymėjo popiežius Pranciškus ketvirtadienį, balandžio 13 d., Italijos katalikų sveikatos institutų asociacijos atstovams.
Kaip Bažnyčia esame pašaukti atsiliepti ypač į pačių vargingiausiųjų, atmestųjų prašymus sveikatos sferoje, kaip ir į tų, į kurių poreikius neatsiliepiama dėl ekonominių ar kultūrinių priežasčių. „Jie mums yra patys svarbiausi, jie mums yra pirmieji sveikatos apsaugos prašančiųjų eilėje“, – patikino Pranciškus.
Anot jo, krikščioniškos dvasios įkvėpta sveikatos sistema privalo ginti silpniausiųjų socialinių sluoksnių teisę į sveikatos priežiūrą, nors kartais tai gali pareikalauti esamų paslaugų pertvarkymo ir jų suderinimo su pakitusia tikrove.
„Kiekvienas asmuo turi teisę į mediciną!“ – pažymėjo Pranciškus, apžvelgdamas ligoninėse įsivyraujantį nusistatymą kaip įmanoma anksčiau išleisti pacientus, didesnį dėmesį skiriant kritiškos ligų fazės gydymui, nei sergantiems chroniškomis ligomis. Popiežius sakė, kad tai sukelia rimtų problemų, ypač pagyvenusiems žmonėms, nes kyla pavojus dėl ekonominių sumetimų rinktis žmogaus orumą žeidžiančius gydymo būdus. Popiežius pateikė pavyzdį kai senoliams, dėl taupymo ar kitų priežasčių, neišrašomi tam tikri vaistai, tokią situaciją pavadindamas „pridengta, šliaužiančia eutanazija“.
„Kai kuriuose kraštuose senoliai, kuriems reikia keturių ar penkių skirtingų vaistų, gauna tik du – tai pridengta eutanazija, nes jiems neduodama tai, kas reikalinga jų gydymui“, – sakė Pranciškus.
Popiežius prašė Italijos katalikų sveikatos institutų asociacijos narių savo ligoninėse visada liudyti integralią slaugą, neapleisti ligonių, jų artimųjų ir ligoninių darbuotojų dvasinio ir religinio aptarnavimo. Ta reiškia ne tik aprūpinimą sakramentine pastoracija, bet ir visavertį dėmesį asmeniui.
„Niekas, niekas tenesijaučia vieniša ar vienišas ligoje“, – sakė popiežius, audiencijos dalyvius paraginęs palaikyti gyvą savo steigėjų charizmą ir savo dalyvavimu skelbti Dievo artumą ligoniams. (SAK / Vatican News)