Baneris
Vyriausybė pritarė spartesnei pelno mokesčio lengvatai

pelnoSiekiant kurti aukštesnės pridėtinės vertės ekonomiką, skatinti darbo našumą ir tiesiogines užsienio investicijas, Vyriausybė siūlo plėsti pelno mokesčio lengvatą didelius projektus įgyvendinančioms įmonėms. Tam dar turės pritarti Seimas.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis sako, kad naujas reguliavimas būtų taikomas tik apdirbamosios gamybos investicijų projektams.

G.Landsbergis: prezidentas V. Rupšį turi vertinti taip principingai, kaip kitus pareigūnus

kitusValdančiųjų konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad prezidentas Gitanas Nausėda kariuomenės vado Valdemaro Rupšio butpinigių istoriją turėtų vertinti taikydamas tokius pat aukštus standartus kaip ir anksčiau į panašias situacijas patekusiems pareigūnams.

Lietuvos kariai baigia dalyvavimą didžiausiose NATO išminuotojų pratybose Islandijoje

islanLietuvos kariai baigia dalyvavimą didžiausiose NATO šalių išminuotojų pratybose Islandijoje.

Kaip trečiadienį pranešė kariuomenė, rugsėjo 21 - spalio 4 dienomis vykstančiose pratybose „Šiaurinis iššūkis 23“ (angl. „Northern challenges 23“) treniravosi Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos Povandeninių veiksmų komandos narai, Sausumos pajėgų Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai bei Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Planuojant tęsti derybas dėl mokytojų atlyginimų, A. Navickas siūlo susitikti Riešėje

siuloTrečiadienį planuojant tęsti derybas tarp Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), šios vadovas Andrius Navickas siūlo keisti derybų vietą – švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui derėtis mokytojams einant pėsčiomis į Vilnių arba vakare Riešės gimnazijoje.

Kultūros ministerija siūlo įstatyme aiškiau apibrėžti paveldo statybos, tvarkybos darbus

paveldoKultūros ministerija parengė Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo (NKPAĮ) pataisas, kuriomis siūlo aiškiau apibrėžti statybos, tvarkybos ir prevencinės priežiūros darbus.

„Iš esmės mes kalbame apie naują redakciją, ne apie konkrečius straipsnius, o apie konkrečias idėjas, tikslus ir uždavinius“, – žurnalistams antradienį Vilniuje sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

Kariuomenės vadas sako nutraukiantis nuomos sutartį su sūnumi, nors konflikto nemato

nematoLietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys sako nutraukiantis buto nuomos sutartį su sūnumi, nors interesų konflikto teigia nematantis.

„Dėl kilusio šurmulio aš šiandien sutartį nusprendžiau nutraukt ir nutraukiau šiandien sutartį, toliau liksiu pas jį gyvent ir negausiu šitų nuompinigių, ir taip klausimas išsisprendžia“, – antradienį žurnalistams nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė užsienio komandiruotėje esantis V. Rupšys.

Prezidento patarėjas: į regionų plėtrą investuojama per lėtai

letaiPrezidento patarėjas Paulius Baltokas sako, kad Lietuvai skiriamos europinės investicijos regionų plėtrai įgyvendinamos per lėtai. Vyriausybės atstovai sako, kad procesas buvo sutrikdytas dėl ministerijų ir savivaldybių vėlavimo, tačiau patikino, jog iki metų pabaigos bus suplanuotas 35 proc. lėšų panaudojimas. Finansų viceministrė pabrėžia, kad lėšas svarbu ne įsisavinti, o investuoti, o Šiaulių meras mano, jog procesą turėtų koordinuoti Vyriausybė ir premjerė.

LRT taryba trečią kartą bando išrinkti įstaigos vadovą

isrinktiAntradienį vyksta treti šiemet LRT generalinio direktoriaus rinkimai, juose varžosi trys kandidatai.

Per pastaruosius du konkursus perrinkimo siekianti nacionalinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos specialistas Aistis Zabarauskas surinkdavo po vienodą LRT tarybos narių balsų skaičių, todėl direktorius nebuvo išrenkamas.

Premjerė: švietimas biudžete turi privilegijuotą padėtį, dėl to kenčia kiti sektoriai

kenciaŠvietimas Lietuvos biudžete turi privilegijuotą padėtį, tai vyksta kitų sektorių sąskaita, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Jau dabar švietimas mūsų biudžetuose turi privilegijuotą padėtį ir reikia labai atvirai sakyti, kad tai vyksta kitų sektorių sąskaita. Tada tiesiog nukenčia socialinė apsauga ar sveikata, kurioms proporcingai tenka didesnė našta to, kad švietimo finansavimas atitinka Europos Sąjungos vidurkį“, – LRT radijui antradienį sakė premjerė.

Startuoja socialinė akcija „Senjorų patirčių mėnuo“: prisijungti gali kiekvienas

senSpalio 1-ąją minima pagyvenusių žmonių diena, kurią organizacija „Senjoro“ šiemet kviečia švęsti kitaip – prisijungiant prie socialinės iniciatyvos „Senjorų patirčių mėnuo“. Visą spalio mėnesį Lietuvos visuomenė bus kviečiama padovanoti arba senjorą pakviesti kartu išmėginti naują pramogą ar patirtį – taip įnešant į Lietuvos senjorų gyvenimą naujų spalvų. Prie akcijos gali jungtis įmonės, pramogų teikėjai bei kiekvienas žmogus. Jau dabar senjorams yra padovanota daugiau nei 100 patirčių.

Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl Stambulo konvencijos

teismaSeimas ketvirtadienį nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.

Už tai balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 17, 11 parlamentarų susilaikė. Sprendimas priimtas daugiausia valdančiųjų ir dalies opozicinių socialdemokratų, demokratų balsais.

Streike dalyvaus apie 3 tūkst. mokytojų, skaičius augs – A. Navickas

streikeLietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigia, jog penktadienį streiką pradeda apie 3000 šalies mokytojų, o jų skaičius augs.

„Dėliojasi apie 185 švietimo įstaigos, apie trys tūkstančiai mokytojų, tokia pradžia. Tikram streikui gerai labai, 2018 metais pradėjome šešios mokyklos, keli šimtai mokytojų, dabar pradedam nuo 185, tikimės, kad iki 500 mokyklų augs. Kris, kažkas trauksis, prisijungs. Mėnesį vyks ilgas procesas“, – BNS penktadienį sakė A. Navickas. 

G. Nausėda: mokytojai turi teisę streikuoti, išeities turi ieškoti abi pusės

pusesPrezidentas Gitanas Nausėda sako nekvestionuojantis mokytojų profesinių sąjungų teisės streikuoti ir teigia, jog dėl mokytojų darbo sąlygų turi būti pasiektas abipusis susitarimas bei užtikrinta, jog nenukentėtų moksleiviai.

Taip jis kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai nuo šio penktadienio ketinant rengti ilgalaikį streiką, mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės.

Valstybinės kalbos inspekcijos vadovui pasiūlyta trauktis iš pareigų – ministras

pareiguPo dar vieno nepagarbaus Valstybinės kalbos komisijos vadovo Audriaus Valotkos pasisakymo apie kitataučius, jam pasiūlyta trauktis iš pareigų, ketvirtadienį pranešė kultūros ministras Simonas Kairys.

„Viceministrė, atsakinga už šią įstaigą, vakar bendravo su inspekcijos vadovu ir buvo jam pasiūlyta tiesiog pagalvoti apie kitas veiklas, bet jo atsakas buvo toks, kad jis savo teisumu įsitikinęs“, – ketvirtadienį BNS sakė ministras.

Per keturis mėnesius vilniečiai lauko gertuvėse išgėrė per 760 tūkst. litrų vandens

litruPer keturis mėnesius Vilniaus gyventojai lauko gertuvėse išgėrė daugiau nei 760 tūkst. litrų vandens.

Kaip ketvirtadienį pranešė vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, nuo gegužės mėnesio Vilniuje iš lauko gertuvių, kurių sostinėje yra 36, išgerta 3,8 mln. stiklinių vandens. Anot bendrovės, atsisakant tokio kiekio vandens plastikinėse pakuotėse, į atmosferą nepateko 125 tonos šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų.

Kelios dešimtys LGBTQ atstovų protestavo prieš turinio cenzūrą, tiek pat jiems prieštaravo

jiemsKelios dešimtys LBGTQ bendruomenės atstovų ketvirtadienį prie Seimo protestavo prieš informacijos nepilnamečiams apie šią bendruomenę cenzūrą, tiek pat atėjo ir jiems prieštaraujančių.

Renginio dalyviai laikė plakatus su užrašais „Žmogaus teisės – ne LGBT ideologija“, „Nepilnamečių apsauga ar diskriminacija?“, „Stabdykime patyčias“, „Mes esame žmonės ne ideologija“ ir kitus.

Lietuva svarstys iš Italijos savanoriškai priimti keliasdešimt pabėgėlių – A. Abramavičius

italijosLietuva galėtų iš Italijos, susiduriančios su dideliu pabėgėlių srautu, savanoriškai perimti keliolika ar kelias dešimtis jų, dėl to spręs vyriausybinė komisija, sako vidaus reikalų viceministras.

Taip Arnoldas Abramavičius ketvirtadienį kalbėjo komentuodamas situaciją, kai pastaruoju metu ypač daug neteisėtų migrantų atplaukia į Lampedūzos salą Italijoje.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode