Baneris
„Gyvastis“: žvakučių uždegimo iniciatyva kviečia padėkoti organų donorams

gyvastiLietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė: „Džiaugiamės, kad mūsų skleidžiama pagarbos iniciatyva plečiasi ir vis daugiau Lietuvos tą dieną skiria didvyriams padėkoti. Pacientai, kuriems išgelbėta gyvybė ir gyvenimas tęsiasi – geriausiai supranta tokios dovanos vertę. Kiekvienas iš jų dėkingumą išreiškia savaip, tačiau bendra iniciatyva, bendra pagarba pakylėja organų donorystės idėją, ji skleidžiasi vis plačiau“. A. Degutytė sako, jog asociacijos nariai tikisi, kad tradiciniu renginiu tapusi iniciatyva aprėps kuo platesnę mūsų šalies dalį. O tai reiškia, kad organų donorystės žinią – jos prasmę ir galimybes – sužinos vis daugiau žmonių.

Maltiečiai sveikino senjorus: jūsų praeitis būtina ateičiai kurti

maltieJungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1990 m. spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Tai puiki proga padėkoti garbaus amžiaus žmonėms, atkreipti dėmesį į jų išgyvenimus ir bėdas, pasidžiaugti jų išmintimi ir nerūšiuojant pasakyti – nėra niekieno senelių, džiuginkime vyresniųjų širdis ir semkimės išminties iš jų patirties.

Maltiečiai globoja 2320 senelių – silpniausiems vežioja maistą, padeda buityje, lanko juos užklupus vienatvei ir ligai, skatina kartų draugystę, stipresnius įtraukia į veiklas ir rūpinasi ne visada sočia jų kasdienybe.

Seminaras regioninės žiniasklaidos atstovams

seminarRugsėjo 14–15 dienomis Vilniuje, „Europos namuose“, vyko seminaras regioninės žiniasklaidos atstovams, kurį organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Diskusijose dalyvavo Europos Parlamento nariai, žinomi politikai, valstybinių institucijų atstovai ir kitų sričių specialistai. Pusšimtis žurnalistų iš visos Lietuvos turėjo galimybę pasisemti žinių, susitikti su politikais, specialistais bei išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus.

N. Akmenėje atverta 100 mln. eurų tvarios statybos konstrukcijų gamykla

vmgRugsėjo 13 d. Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atverta pirmoji Baltijos šalyse ir vos trečioji Europoje konstrukcijų tvariai statybai gamykla. „VMG Lignum Construction“ gamykloje Skandinavijos, Š. Amerikos, Australijos ir didžiosioms Europos rinkoms kasmet planuojama pagaminti produkcijos už 150 mln. eurų. Naujoji gamykla taip pat sukurs 200 naujų darbo vietų, iš kurių 140 – jau užpildyta.

Muziejai kviečia pažinti lietuviškosios gotikos ženklus Dzūkijoje

muziejukeliaslazdijaiŠ. m. gegužės 18 d., minint Tarptautinę muziejų dieną, Trakų istorijos muziejuje startavo Lietuvos muziejų asociacijos inicijuojama nauja Lietuvos muziejų kelio (LMK) projekto kultūros paveldo sklaidos šešerių metų programa „Gimtoji Europa".

Ji sumanyta pasitelkiant Česlovo Milošo (Czeslawas Miloszas (1911-2004)) esė „Gimtoji Europa“, kurią Nobelio premijos laureatas sukūrė emigracijoje. Tai esė apie Europą rytų europiečio, rašytojo akimis, kurios įžvelgė kaip būti Europoje ir jaustis europiečiu, nepamirštant gimtosios vietos, o kartu jaučiant ir suvokiant įvairių Europos kultūrų sąveiką.

Jubiliejinė „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė

zirgaiPirmąjį birželio šeštadienį, jubiliejinį kartą į Niūronis kvies tradicinė kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“. Čia sugužės žirgų ir įvairiausių pramogų mylėtojai.

Pirmą kartą Lietuva eina „Camino Lituano keliu“

caminoBalandžio 29 d. Lietuvoje atidarytas pėsčiųjų žygio sezonas „Lietuva eina Camino Lituano keliu“, į kurį įsijungė 18 savivaldybių, per 1000 žmonių. Šiuo keliu išsirengė ir mažeikiškiai: Pikeliuose paskelbta oficiali pėsčiųjų žygių sezono pradžia ir atidaryta nauja Camino Lituano atšaka Pikeliai–Židikai–Ylakiai–Renavas–Seda.

Renginio Mažeikių rajone organizatoriai – Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras bei Pikelių ir Židikų bendruomenės.

Lietuvos kariuomenės baikerių klubas „Perkūnas MCC“ – Mažeikiuose

 

baikeriu1Gegužės 6-ąją oficialiai į kelius pajudės būriai motociklininkų. Baikerių klubų Lietuvoje yra ne vienas. Mažeikiuose iki šiol buvo trys klubai. Šiemet, penkiolikos metų sukaktį atšventęs, karių motociklininkų klubas „Perkūnas MCC“ atėjo ir į Žemaitiją – Mažeikius. Šio klubo visi nariai – kariškiai, tarnaujantys arba tarnavę Lietuvos kariuomenėje.

„Šokių kokteilyje“ – šokėjai iš visos Lietuvos

sokiaiKovo 31 d. Mažeikių kultūros centro Pramogų salėje vyko jau trečiaisis šokių studijos „SŽ-ŠOKIAI“ (vad. Sandra Žiubikienė ) respublikinis suaugusiųjų šokių festivalis „Šokių kokteilis 2023“.

Dalyvavo apie 300 šokėjų iš visos Lietuvos: Joniškio, Šiaulių, Ventos , Žemaičių kalvarijos, Tryškių, Priekulės, Kelmės, Nevarėnų ir Mažeikių.

Mažeikiai. Auksinis internetas, tūkstančiai įmaučių ir paskutinę dieną gendantys automobiliai

savivaldybePateikiu išsamią Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių išlaidų ataskaitą, išvadas ir tolimesnius žingsnius. https://open.substack.com/.../mazeikiai-auksinis...

Mažeikiai tapo pirmąja savivaldybe „Skaidrinam“ projekte, kurios tarybos narių išmokas išanalizavau, padariau išvadas ir kreipiausi į pačią savivaldybę bei STT prašydamas atlikti tyrimą. 

Po gaisro Skuodo rajono rinkimų apylinkėje rinkėjai nukreipiami balsuoti kitur

balsadezePo nedidelio gaisro mokyklos pastate Skuodo rajone, kur įsikūrusi rinkimų apylinkė, savivaldos rinkimuose dalyvaujantys asmenys nukreipiami balsuoti kitur, darbą čia tikimasi atnaujinti atkūrus elektros tiekimą, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Tarnybos pranešimą apie kilusį gaisrą Skuodo rajone, Gėsalų kaime, buvusiame mokyklos pastate, kur vyksta balsavimas savivaldos rinkimuose, gavo 14.42 val., pranešta, kad rūksta dūmai.

Atnaujintas Žemaičių vyskupystės muziejus vasarą kvies į varpinės bokštą, naujas erdves

Nuo 2021 metų kapitalinį remontą išgyvenantis Žemaičių vyskupystės muziejaus pastatas Varniuose šių metų vasarą kvies į varpinės bokštą, išplėstas ekspozicijų erdves, naujai atvertas patalpas.

Kaip BNS nurodė Žemaičių muziejus „Alka“ atstovė Donata Kazlauskienė, Žemaičių vyskupystės muziejus pradėtas remontuoti 2021 metais dėl drėgmės pažeistos fasadų cokolinės dalies, netinkamų medžiagų naudojimo ankstesnių remontų metu, nepakankamo elektrinio šildymo muziejuje.

Nuo Lyduvėnų tilto atsivers unikalus kraštovaizdis

lydKitais metais lankymui bus pritaikytas ilgiausias (599 m) ir aukščiausias (42 m) Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas, esantis Dubysos regioniniame parke. Lankytojai galės gėrėtis nuo jo atsiveriančiu unikaliu kraštovaizdžiu.

Telšiuose atidaryta Sakralinio paveldo ekspozicija

Gruodžio 6-ąją, minint 231-ąjį Telšių miesto gimtadienį, buvusio Bernardinų vienuolyno ir Telšių kunigų seminarijos patalpose (Katedros a. 6) atsivėrė nauja muziejinė erdvė Telšiuose – Žemaičių muziejaus „Alka“ Sakralinio paveldo ekspozicija, pasakojanti Žemaitijos religinio gyvenimo istoriją. Dar vieno – visiškai naujo, unikalaus – muziejinio objekto atsiradimas, praturtins jau ir taip neįkainojamą Telšių sakralinį kompleksą ant Insulos kalvos.

„Tele2“ pristatė grojaraščius visai Lietuvai: ar žinote, kaip skamba Žemaitija?

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ padovanojo specialius grojaraščius Lietuvai – komiko ir laidų vedėjo Pauliaus Ambrazevičiaus sudaryti dainų sąrašai yra dedikuoti 5 regionams. Grojaraščius rasite „Spotify“ platformoje „Tele2 Laisvas“ paskyroje. Šie dainų sąrašai sukurti neatsitiktinai – plačiausią mobilųjį 4G „Laisvą internetą“ dabar galima įsigyti pasinaudojus išskirtiniais kainų pasiūlymais.

Šiuo metu itin palanki proga sudaryti „Tele2 Laisvo interneto“ sutartį – išsirinkite jums labiausiai tinkantį pasiūlymą ir pasinaudokite išskirtinėmis kainomis interneto paslaugoms. Visą informaciją apie pasiūlymus galite sužinoti čia.

Trakuose, XIV teatrų festivalyje „Kanapė“ – ir „Visavi“ iš Mažeikių

Teatrų festivalis „Kanapė“ pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais. Pavadinimo autorė šviesios atminties aktorė Kazimiera Kymantaitė. Į pastebėjimus apie galimai narkotinį pavadinimą ji pasakė:  „O ką, teatras – ar ne narkotikas? Kai kartą paragauji to narkotiko, visam gyvenimui pakliūvi į jo pinkles“. 

Festivalyje dalyvavo: Latvijos Valkos miesto teatras, Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras, Trakų Karališkasis teatras.

Tauragė apdovanota už pusiaukelės namų plėtrą, nors tokių namų savivaldybėje nėra

Tauragė praėjusį mėnesį apdovanota „Auksine krivūle“ – taip Teisingumo ministerija įvertino savivaldybės indėlį į pusiaukelės namų plėtrą. Tačiau Tauragėje tokių namų kol kas nėra, mat valdžios institucijos dar derasi su siekiamo įsigyti pastato savininku.

Ministerija teigia, kad Lietuvos savivaldybių asociacijos renginyje spalio pabaigoje Tauragę apdovanojo ne už pačius namus, o už indėlį stiprinant jų tinklą.

Neringa švenčia gyvenvietės ištakų istoriją – patvirtinta nauja gimtadienio data

Neringai minint 585-ąjį jubiliejų iškilmingame tarybos posėdyje patvirtinta nauja miesto gimtadienio data, taip pat pasirašyta Neringos savivaldybės bendradarbiavimo sutartis su Koblevo miestu Ukrainoje.

Miesto istorijos ištakomis taryba vienbalsiai patvirtino istorikų pasiūlytą datą – 1437 m. lapkričio 11-ąją: Nidos smuklės mokesčių mokėjimo fakto paminėjimą istoriniuose šaltiniuose.

Iki šiol Neringa savo gimtadienį švęsdavo pažymėdama 1961 m. lapkričio 15-ąją, kuomet į vieną administracinį vienetą buvo sujungtos keturios Kuršių nerijos gyvenvietės – Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka.

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojai

Šiemet jau trečią kartą organizuotas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas, kurio tikslas – skatinti etninės kultūros ir tautinio paveldo (tradicinės architektūros, tradicinių amatų, gyvūnų bei augalų nacionalinių veislių, kulinarinio paveldo, etnokultūrinės žinijos, papročių, gamtą tausojančio gyvenimo būdo) plėtrą kaimo turizmo sektoriuje.

Pasibaigus kaimo turizmo vasaros sezonui, išrinkti šių metų konkurso nugalėtojai. 

Telšiuose – skulptūrų parkas „Akademija“

Neretai, pabaigus studijas, sulaukiama klausimų: „O kas po to?“, „O kur padėsi savo baigiamąjį darbą?“, „O ką veiksi?“ Atsakome: vienų Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto absolventų darbai keliauja per parodas, kitų – susiranda jaukią vietą kolekcininkų ar privačių užsakovų prieglobstyje, o dar kitų menininkų sukurti darbai tampa visų pamėgtais lankytinais objektais!

Šiaulių savivaldybė dvi dienas per savaitę dirbs nuotoliniu būdu

Šiaulių savivaldybė dvi dienas per savaitę dirbs nuotoliniu būdu.

Pagal sumanytą planą valdininkai į darbą eis tik pirmas tris savaitės dienas, o ketvirtadienį ir penktadienį triūs nuotoliniu būdu iš namų, šeštadienį skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

„Planuojama uždaryti tik pagrindinį pastatą, o socialinių paslaugų, civilinės metrikacijos skyriai dirbs įprastu režimu“, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis.

Anykščių turizmas nesnaudžia – nesvarbu lauke ruduo ar žiema

Nors voratinklių rasoj dar saulė juokias, bet vasara atsisveikindama jau pamojo.Lyg draugė tampa rudeninė dargana ar rudenio gaiva. Ruduo įsibėgėja... Dažnam kyla klausimas – ką veikti? Kviečiame atvykti į Anykščius! Čia ištisus metus puikiai dera išskirtinės pramogos ir ramus poilsis, kultūrinės veiklos ir aktyvus turizmas. Anykščių krašto gamta – dar viena unikali dovana ir terapija Jums. Belieka pasirinkti, atvykti ir mėgautis! Anykščiai siūlo ir laukia visais metų laikais.

Pas Kalėdų senelį vėl keliausime Kalėdiniu siauruku

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ 2021 m. pirmą kartą Lietuvoje pakvietė visus sukurti Kalėdinę dvasią sau ir savo artimiesiems, keliaujant pas Kalėdų senelį Kalėdiniu siauruku. Pasak organizatorių, unikali kelionė žėrinčiu siauruku, atnešė daug džiaugsmo ir šventinės nuotaikos į visų keliaujančiųjų širdis.

Savivaldybėms įteikti metų apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“ statulėlės

Šalies savivaldybėms penktadienį Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 bronzinių „Auksinės krivūlės“ statulėlių.

Jau septynioliktus metus Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje „Auksinės krivūlės“ statulėles, sukurtas skulptoriaus Ramūno Almino, merams įteikė visų 14 ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai. 

Pomėgis, reikalaujantis daug darbo

Mažeikių r., Renave, gyvenantys Irena ir Vaclovas Akavickai jau kone du dešimtmečius augina jurginus, džiugindami kaimynus ir svečius. Savo jurginų kolekciją augintojai kasmet papildo naujomis rūšimis. Šiemet naujų veislių įsigyta už 1,5 tūkst. eurų. I. ir V. Akavickai jau skaičiuoja apie 8000 jurginų rūšių.

Pasak augintojų, toks pomėgis reikalauja ne tik lėšų, bet ir daug darbo. Jurginų plantacijos pavasariais sodinamos panašiai kaip ir bulvės: padarius vagas sudedami gumbai ir užlyginami grėbliu, o rudenį kerai kasami su kastuvu, džiovinami, rūšiuojami, sandėliuojami.

Naujojoje Akmenėje aptartos medinės daugiaaukštės statybos perspektyvos: kyla pirmoji šalyje 94 mln. eurų tvarių statybinių konstrukcijų gamykla

gamyklaAkmenės Laisvoji ekonominė zona (LEZ) Aplinkos ministerijos vadovams ir statybų bei renovacijos sektoriaus atstovams pristatė investicinius plėtros planus, kurie skatins proveržį tvarios statybos sektoriuje. Į šiuo tikslu jau statomą organinių statybos konstrukcijų gamyklą pirmuoju etapu planuojama investuoti 94 mln. eurų ir sukurti per 200 darbo vietų.

Savaitgalį Palangoje – policijos reidai

Paskutinįjį vasaros savaitgalį Palangoje kurorto ir kelių policijos pareigūnai sustiprintai kontroliuos eismą. 

Kaip skelbia Klaipėdos apskrities policija, bus tikrinamas vairuotojų blaivumas, ar nevairuojama chuliganiškai bei pavojingai, ar vairuojant rankomis naudojamasi mobiliaisiais įrenginiais, taip pat bus stebimi dviračių ir paspirtukų vairuotojai.

Policininkai taip pat tikrins, ar automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas neviršija leistinų ribų.

„Mažoji Baltijos rampa“ Šiluvoje

Rugpjūčio 20-21 d. Raseinių r. Šiluvoje ir Raseinių krašto istorijos muziejaus Pasandravio istoriniame draustinyje, Maironio gimtinėje, vyko tradicinis Baltijos šalių mėgėjų teatrų festivalis. Režisieriai diskutavo, analizavo ir išbandė: proceso dramos, forumo teatro, Playback teatro metodus. Vyko išankstinis pasirengimas 2023 m. vykstančiam „ Baltijos rampos“ festivaliui Latvijoje.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode