Baneris
JAV didėjant chaosui, J. Bidenas bando nuraminti Ukrainos sąjungininkus

nuramintiJAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį paskambino pagrindiniams sąjungininkams ir patikino juos, kad JAV toliau rems Ukrainą, nepaisydamos Vašingtone kilusio politinio chaoso, dėl kurio galėtų būti atsisakyta naujos karinės pagalbos Kyjivui. 

Po to, kai siekiant išvengti JAV vyriausybės uždarymo į įstatymą nebuvo įtraukti punktai dėl paramos Ukrainai, J. Bidenas telefonu pasikalbėjo su sunerimusiais Vakarų lyderiais.

Nuo Venecijos tilto nukritus ir užsidegus autobusui žuvo mažiausiai 21 žmogus

nukritusNuo Venecijos tilto nuvažiavus ir užsidegus metanu varomam autobusui antradienį žuvo mažiausiai 21 žmogus, tarp jų du vaikai ir užsienio turistai, o dar keli buvo sužeisti.

„Šį vakarą mūsų bendruomenę ištiko tragedija“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė meras Luigi Brugnaro (Luidžis Brunjaras), avarijos vietą apibūdindamas kaip apokaliptinę sceną.

Nobelio fizikos premiją pelnė mokslininkai už metodus elektronų dinamikai materijoje tirti

dinaŠių metų Nobelio fizikos premija paskirta JAV dirbančiam prancūzų mokslininkui Pierre'ui Agostini (Pjerui Agostiniui), Vokietijoje dirbančiam vengrų ir austrų mokslininkui Ferencui Krauszui (Ferencui Krausui) ir Švedijoje dirbančiai prancūzei Anne L'Huillier (En Lehejer) „už eksperimentinius metodus, kuriais generuojami atosekundiniai šviesos impulsai, skirti elektronų dinamikai materijoje tirti“, antradienį paskelbė Švedijos karališkoji mokslų akademija.

Derybos dėl klimato kaitos vyks Vokietijoje, jei Rytų Europa nepateiks kandidatūros

klimatoJungtinės Tautos pirmadienį pareiškė, kad kitais metais svarbiausios derybos dėl klimato kaitos vyks Vokietijoje, jei dėl Rusijos invazijos į Ukrainą Rytų Europa nepateiks kandidatūros.

Kasmet vykstančiose JT rengiamose derybose dėl kovos su klimato kaita, vadinamose COP, keičiasi regionai ir jose dalyvauja dešimtys tūkstančių dalyvių, įskaitant pasaulio lyderius ir pramonės įmonių vadovus.

Rusija žada kitąmet išlaidas gynybai didinti beveik 70 procentų – ministerija

gynybaiRusijos finansų ministerijos ketvirtadienį paskelbtame dokumente teigiama, kad 2024 metais Rusija beveik 70 proc. padidins gynybos išlaidas, Maskvai tęsiant savo plataus masto invaziją Ukrainoje.

Nuo praėjusių metų, kai prasidėjo konfliktas, Rusija, nepaisydama nuolatinės didelės infliacijos ir silpnėjančio rublio, padidino ginklų gamybos apimtis ir skyrė milžiniškas lėšas savo karo mašinai finansuoti.

Šiaurės Korėjos kaip branduolinės galybės statusas įtvirtintas konstitucijoje

galybesMarionetinė Šiaurės Korėjos įstatymų leidžiamoji valdžia konstitucijoje įtvirtino šalies kaip branduolinės galybės statusą, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

„KLDR branduolinių pajėgumų kūrimo politika tapo nuolatiniu pagrindiniu valstybės įstatymu, kurio niekam niekaip neleidžiama pažeisti“, – antradienį ir trečiadienį vykusiame Valstybinės liaudies asamblėjos posėdyje sakė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas), pavartodamas oficialaus šalies pavadinimo santrumpą, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Atidarius į Žemę sugrįžusią NASA kapsulę rasta tikėtinų asteroido nuolaužų

nuolauzuPo septynerius metus trukusio laukimo NASA mokslininkai antradienį pagaliau atidarė kosminę kapsulę, pargabenusią į Žemę didžiausią per tyrinėjimų istoriją asteroido mėginį.

Atidarę pirmą zondo „OSIRIS-REx“ mėginių sugrąžinimo kapsulės dangtį mokslininkai surado juodų dulkių ir nuolaužų, nurodė JAV kosmoso agentūra, kol kas nepatvirtindama, kad tai tikrai asteroido medžiaga.

P. Korėja, Japonija ir Kinija sutarė kuo greičiau surengti viršūnių susitikimą – Pekinas

surengtiKinija antradienį pranešė, kad susitarė su Pietų Korėja ir Japonija kuo greičiau surengti šių trijų šalių vadovų susitikimą.

Rytų Azijos ekonominių galybių ministrų pavaduotojai ir padėjėjai dalyvavo trišalėse derybose, kurios buvo laikomos bandymu sumažinti Pekino susirūpinimą dėl stiprėjančių Vašingtono saugumo ryšių su Tokijumi ir Seulu.

Šimtai automobilių iš Kalnų Karabacho juda link Armėnijos – AFP

kalnuŠimtai automobilių antradienį iš Kalnų Karabacho važiavo į Armėniją po žaibiško Azerbaidžano puolimo regione, pranešė įvykio vietoje esanti naujienų agentūros AFP komanda. 

AFP žurnalistai teigė, kad transporto priemonių srautas buvo nepertraukiamas, šeimos krovė savo daiktus ant automobilių ir tik kelioms sekundėms sustodavo paskutiniame Azerbaidžano kontrolės punkte prieš įvažiuodamos į Armėniją per Lačino koridorių. 

Lenkija pasienyje su Slovakija įves patikrinimus nelegaliai migracijai stabdyti

ivesLenkija pirmadienį pranešė planuojanti įvesti pasienio kontrolę transporto priemonėms, atvykstančioms iš Slovakijos, siekdama kovoti su neteisėta migracija šiuo maršrutu.

Prieš imigrantus nukreipta retorika jau daugelį metų yra Lenkijos valdančiosios konservatorių partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), kuri rengiasi kitą mėnesį vyksiantiems visuotiniams rinkimams, politikos akcentas.

Singapūre evakavus tūkstančius gyventojų susprogdinta nuo karo likusi 100 kg bomba

bombaSingapūro kariuomenės specialistai antradienį susprogdino nuo Antrojo pasaulinio karo užsilikusią 100 kg bombą, rastą vienoje statybvietėje, valdžiai prieš tai evakavus tūkstančius to rajono gyventojų.

Daugiau kaip 4 tūkst. žmonių buvo evakuota iš aplinkinių namų.

Nesprogusi aviacinė bomba buvo rasta praėjusią savaitę, Singapūro šiaurės rytuose statant daugiabutį, sekmadienį pranešė policija.

Vašingtone V. Zelenskis tikisi išsklaidyti jaučiamą karo nuovargį

nuovargiUkrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį antrą kartą lankosi Vašingtone, siekdamas gauti naujos pagalbos kovai su Rusijos invazija, nors JAV įstatymų leidėjai jau, regis, ima jausti karo nuovargį.

V. Zelenskis vyks į Baltuosius rūmus derybų su prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) ir į Pentagoną tartis dėl daugiau ginklų, įskaitant ilgesnio nuotolio raketas, kad sustiprintų Ukrainos pajėgas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode