Tęsdamas katechezių ciklą apie visiems pakrikštytiesiems skirtą pašaukimą būti Jėzaus Evangelijos skelbėjais, per šio trečiadienio bendrąją audienciją popiežius aiškino, kad evangelizacijos įkvėpėja yra Šventoji Dvasia ir tik su jos pagalba mūsų skelbimas gali būti sėkmingas.
Jėzus mus visus siunčia į pasaulį ir suteikia mums misiją būti jo Evangelijos skelbėjais: „Eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios“ (Mt 28, 19). Jėzus siunčia ne indoktrinuoti, ne vilioti į savo pusę prozelitų, bet padaryti žmones mokiniais, tai yra suteikti kiekvienam galimybę susidurti su Jėzumi, jį pažinti ir pamilti, kalbėjo Pranciškus. Jėzus siunčia savo mokinius eiti į pasaulį ir krikštyti. Pats žodis krikštas reiškia panardinimą, tačiau, pasak popiežius, šiuo atveju panardinimas reiškia ne tiek liturginį veiksmą – panardinimą vandenyje, – kiek gyvybiškai svarbų dvasinį veiksmą: žmogaus gyvenimo panardinimą Tėve, Sūnuje, Šventojoje Dvasioje. Būti panardintiems Švenčiausiojoje Trejybėje reiškia jausti, kad Dievas yra mums artimas kaip Tėvas ir kaip Brolis, kad jo Dvasia veikia mumyse.
Kristaus mus suteiktos misijos galime imtis tik padedami Šventosios Dvasios. Būtent ji eina pirma skelbėjų, misionierių, ir parengia žmonių širdis. Ji yra evangelizacijos varomoji jėga. Šventosios Dvasios veikimą matome jau pačioje Bažnyčios istorijos pradžioje, pirmuose ankstyvosios krikščionių bendruomenės priimtuose sprendimuose. Apaštalų darbų knyga pasakoja, kad pradėjus skelbti Evangeliją pagonims, tai yra žydų tautai nepriklausantiems žmonėms, tarp mokinių kilo ginčai ir netgi grėsė bendruomenės susiskaldymo pavojus. Tačiau, susidūrę su pavojumi, mokiniai neieškojo kompromiso tarp tradicijos ir naujovių, bet darė tai, ką jiems nurodė Šventoji Dvasia. Nors mokinių pažiūros ir jausmai skyrėsi, jie paklausė Dvasios.
Taip visada turi būti Bažnyčioje, sakė Pranciškus. Viskas turi tarnauti pagrindiniam tikslui – Evangelijos skelbimui. Svarbiausia turi būti ne konservatyvias ar progresyvias pažiūras turinčių žmonių nuomonės, bet kad Jėzus pasiektų žmonių gyvenimus. Kiekvieną pasirinkimą, struktūrą ir tradiciją reikia vertinti pagal tai, kiek ji padeda skelbti Kristų. Taip Šventoji Dvasia nušviečia Bažnyčios kelią.
Popiežius prašė ypač šią dieną – Pelenų trečiadienį – melsti Šventosios Dvasios šviesos sau ir visai Bažnyčiai, kad sugebėtume nešti Jėzaus paguodą pasauliui, trokštančiam teisingumo, taikos ir vienybės – šių trijų brangių dalykų, kurie yra jo Prisikėlimo vaisiai. (jm / Vatican News)