Pirmadienį, vasario 20 d., popiežius Pranciškus priėmė Italijos katalikų teatro, kino, radijo ir televizijos darbuotojų organizacijos atstovus. Popiežius su jais valandėlę asmeniškai pabendravo, o šiai progai parengtą savo kalbą įteikė raštu.
Šios organizacijos ištakos siekia dvidešimtojo amžiaus ketvirtąjį dešimtmetį, kai Italijos Katalikų veikimo organizacijos sudėtyje buvo įkurtas padalinys, vienijantis katalikus, dirbančius radijo, teatro ir kino srityje. Vėliau prie jų prisijungė ir pokario metais išaugusios televizijos darbuotojai.
„Brangūs bičiuliai, – sakoma šios organizacijos atstovams įteiktoje popiežiaus kalboje, – pasauliui, kamuojamam karo ir daugybės blogybių, reikia ženklų, keliančių nuostabą ir skatinančių atsiskleisti nuostabai, nes Dievas niekada nenustoja mylėti savo kūrinių ir jų žavėti grožiu.“ Pranciškus pastebi, kad dirbtiniame pasaulyje, kuriame žmogus yra vis labiau apsuptas savo rankų darbo kūrinių, kartu didėja ir pavojus prarasti gebėjimą stebėtis. „Dalijuosi šiuo apmąstymu su jumis, patikėdamas jums užduotį žadinti nuostabą“, – sako popiežius ir priduria, kad nuostabos skatinimas – tai ir labai svarbus evangelizacijos elementas, nes „nėra tikėjimo be sugebėjimo stebėtis“. (jm / Vatican News)