Italijos dangiškojo globėjo, pasaulyje visų tautybių ir religijų žmonių gerbiamo šventojo Pranciškaus Asyžiečio liturginės šventės proga spalio 4 d. pagrindines iškilmės Mišias jo vardo bazilikoje Asyžiuje aukojo kardinolas Matteo Zuppi, Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas.
Mišiose su vietos pranciškonų bendruomene ir katalikais tikinčiaisiais dalyvavo Italijos prezidentas S. Mattarella, į kurį homilijoje kreipdamasis M. Zuppi dėkojo už jo tarnystę ir įsipareigojimą ginti konstitucinius Italijos idealus. Pamokslininkas kvietė neužmiršti koronaviruso pandemijos tamsios nakties patirties ir mirusiųjų, su kuriais daug artimųjų negalėjo atsisveikinti.
„Mums reikia šviesos, o tai reiškia, kad reikia vilties. Mūsų dangiškasis globėjas leidžia mums šiuose namuose jaustis kaip namie, jis mums padeda žvelgti su meilės jėga. Šventasis Pranciškus, kurio širdis tokia, kaip Jėzaus, romi ir nuolanki, kuria brolišką ir taikų pasaulį, kuriame yra vietos kiekvienam, pradedant nuo pačių vargingiausių ir trapiausių seserų ir brolių.“
„Pandemijos tamsoje patyrėme daug nelauktos ir ilgai užtrukusios tamsos. Atminkime ypač tuos, kurių dėl COVID-19 nebėra su mumis“, – sakė M. Zuppi. Jis kvietė atminti, kad baisioje pandemijos naktyje „buvo ir daug šviesos žiburių – jie visi, sąmoningai ar ne, atspindėjo didesnę meilę.“
„Esme šventojo Pranciškaus, Italijos globėjo namuose, kad atmintume, padėkotume, bet ir kad apsispręstume, nes nenorime staiga užmiršti istorijos pamokų. Teleidžia dangus, kad daugiau nebebūtų „kitų“, o tik „mes“, nes padėdami kitiems atrandame save. Būtent šis malonus ir švelnus jungas mus suvienija su tuo, kuris pirmasis susiejo save su mumis – su Jėzumi. Tai meilės ryšys, išlaisvinantis iš sunkaus ir nepakenčiamo individualizmo jungo.“
Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas kalbėjo apie kitus nesibaigiančius sunkumus, tiek Italijoje, tiek pasaulyje. Jis pavedė Italiją šv. Pranciškui, melsdamas, kad tokiu lemtingu metu, kaip dabartinis, palaikytų politinę ir tarnystės bendriesiems namams meilę, kad skirtingume, kuris yra būtinas, visi įsipareigotų ginti nacionalinius interesus.
„Italijos dangiškasis globėjas tepadeda Europai ir visam pasauliui nenusivilti karo akivaizdoje. Šv. Pranciškus – universalus žmogus ir visų draugas – tepadeda nugalėti bet kokią spekuliatyvią logiką, mažą ar didelę, anoniminę ir nežmogišką pasipelnymo formą, kuri tik didina neteisybę ir sukuria tiek daug skurdo. Mūsų bendruomenė stipri, garbinga jos istorija ir žmogiškumas, jai niekas nėra svetimšalis, kartu su visais kuria visų trokštamą ateitį.“
Kard. M. Zuppi tęsė: „Su šventuoju Pranciškumi tikime, kad baisusis karo vilkas turi būti prijaukintas ir norime su popiežiumi Pranciškumi pakartoti jo prašymą, skirtą abiem tiesiogiai įtrauktiems prezidentams – vienas agresorius, kitas užpultasis – bet ir visiems, kurie gali padėti atrasti dialogo kelią ir sukurti teisingos taikos garantiją. Visi gali būti taikos kūrėjai taip, kaip šv. Pranciškus“, – sakė antradienį, Šv. Pranciškaus iškilmės Mišiose Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas. (SAK / Vatican News)