„Milžiniškas valstybės įsiskolinimas sukėlė infliacijos šuolį, dėl to pakilo būtiniausių priemonių kainos, kurios nuskurdino daugelį šeimų – 90% gyventojų patiria didžiulius sunkumus.“
Giovanna Fattori iš popiežiaus Jono XXIII bendruomenės pasakoja apie Šri Lankoje prasidėjusius neramumus ir Bažnyčios pagalbą labiausiai stokojantiems žmonėms, kurie negauna būtiniausių dalykų – maisto, vaistų. Žmonės miršta gatvėse. Katalikai, budistai, musulmonai vienijasi siekdami taikos.
Naujagimis, miręs motinos glėbyje, kuri negalėjo jo išgelbėti – nenuvežė jo į ligoninę, nes jai nepavyko rasti jokios transporto priemonės, nes automobiliai nevažiuoja – trūksta degalų. Žmonės miršta tiesiog gatvėse, deginant saulei, laukdami eilėje vaistų. Medikamentų neįmanoma gauti, taip pat ir maisto, kurio trūksta ir kuris beprotiškai pabrango.
Socialinė drama
Apie dramatišką situaciją pasakoja Giovanna Fattori, popiežiaus Jono XXIII bendruomenės narė, gyvenanti Šri Lankoje. Misionierė pabrėžia, kad paaštrėjo situacija, susikaupė nemažai priežasčių, dėl kurių pratrūko gyventojų pyktis, kilo neramumai, žmonės ėmė užiminėti valdžios pastatus sostinėje Kolombe. „Galima papasakoti tūkstančius tokių kančios ir mirties istorijų“, – sako misionierė. Pasak jos, kalčiausia viską niokojanti ekonominė krizė, kuri jau prieš kurį laiką parklupdė šalį.
Visiškas skurdas
Labiausiai kenčia skurdžiausieji gyventojai, vargšai, kurie jau ištisus metus nesugeba pragyventi. „Milžiniškas valstybės įsiskolinimas sukėlė infliacijos šuolį, dėl to pakilo būtiniausių priemonių kainos, kurios nuskurdino daugelį šeimų – 90% gyventojų patiria didžiulius sunkumus.“ Misionierė aiškina, kad masiniai protestai apėmė visą šalį, krizė palietė visus sluoksnius. „Pakanka paminėti faktą, kad ligoninės neturi priemonių gydymui, kai kurios visai nutraukė pagalbos teikimą“, –priduria Giovanna Fattori.
Bažnyčia – taikdarė
Tokiu sudėtingų neramumų metu Bažnyčia nuo pat pradžių ėmėsi tarpininkės vaidmens. Misionierė tai patvirtina, pasakodama apie vyskupus ir kunigus, kurie išklauso žmonių kančių istorijas, bando padėti konkrečiai – dalindami ryžių, lęšių, cukraus, miltų paketus. Kartu su budistų vienuoliais ir musulmonų imamais katalikų kunigai skatina susitaikymo judėjimą – praėjusį šeštadienį sostinės gatvėse įvairių religijų atstovai ragino žmones siekti taikos.
(DŽ/Vatican News)