Lietuvos Vyskupų Konferencija Velykų šventes tikinčiuosius kviečia sutikti jungiantis maldomis per radiją, televiziją ir internetą.
„Šitie pakeitimai – tiek viešųjų mišių, liturgijų nebuvimas, tai yra artimo meilės veikimas. Artimo meilės tam, kad apsaugotume visus, kurie yra ypač rizikos zonoje, kad nesusirgtų“, – penktadienį žurnalistams prie Vilniaus katedros sakė Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas.
„Tas apsiribojimas ir dalyvavimas mišiose per radijo, televizijos, interneto transliacijas yra būdas iš vienos pusės apsaugoti (...) kviečiame žmones jungtis prie maldų per visą šitą laikotarpį, o ypatingai per Velykų Didžiąją savaitę ir Velykų tridienį“, – teigė jis.
G. Grušas pranešė, kad Lietuvos Vyskupų Konferencija gavo nurodymus iš Vatikano, kaip ir toliau plintant koronavirusui pasitikti artėjančias Velykas.
„Šventasis Sostas pabrėžė, kaip buvo kitur kai kas pasiūlęs perkelti šitas šventes į kitą laiką, kad tai yra šventės, kurios negali būti keliamos į kitą laiką“, – kalbėjo G. Grušas.
Lietuvos Vyskupų Konferencija karantino metu atsisakiusi viešų mišių, be žmonių jos vyks ir laukiant Velykų, o šalia to vyskupai per Didžiąją savaitę atsisako ir kai kurių tradicijų.
„Mūsų įprastos procesijos per visą savaitę yra išbrauktos iš liturgijos“, – pasakojo arkivyskupas.
„Didįjį ketvirtadienį vakare yra Viešpaties paskutinės vakarienės mišios (...) Liturgijoje numatyta įprastai kojų plovimas. Šiais metais, todėl kad bus mišios be žmonių, ta dalis praleidžiama.
Dėl karantino atidedamas ir tradicinis suaugusiųjų krikštas, kiti sakramentai, taip pat žmonės raginami neskubėti atlikti išpažinties – tą bus galima padaryti pasibaigus karantinui.
Arkivyskupas G. Grušas pridūrė, kad Velykos tikintiesiems yra svarbiausia šventė, o Velykų tridienis – svarbiausias metų laikas.
„Nors nevyks procesijų Velykų rytą, bet aštuntą ryto bus skambinami varpai“, – pasakojo dvasininkas.
Jis pridūrė, kad kunigai iki šiol priima mišių prašymus, tačiau ateiti į bažnyčią nereikėtų – galima tą padaryti elektroniniu paštu.
„Nėra būtinumo ateiti į bažnyčią, prašyti mišių savo intencijoms“, – teigė arkivyskupas G. Grušas.
„Tai galima daryti irgi elektroniniu paštu, adresai kunigų ir parapijų pasiekiami internete, tuo pačiu galima auką galima pervesti tiek dėl mišių, tiek norint paremti kunigus, Bažnyčią ar kokią specifinę akciją elektroniniu pavedimu“, – sakė jis.
Kristaus prisikėlimo šventė – Velykos – šiemet minimos balandžio 12 dieną. Dėl plintančio koronaviruso Lietuvoje karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos.
Autorius Ramūnas Jakubauskas
Vilnius, kovo 27 d. (BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.