Rugsėjo 15–17 dienomis Madride vyko tarpreliginis Maldos susitikimas už taiką, kurį organizavo Šv. Egidijaus bendruomenė. Renginio, suburiančio draugėn šimtus dvasininkų iš įvairių pasaulio kraštų, tema: „Taika be sienų“. Šiuo pavadinimu buvo norima priminti Rytų ir Vakarų Europą skyrusios Berlyno sienos griūtį bei po to sekusius pokyčius, kurie vedė Europą vienybės ir taikos keliu.
Susitikime dalyvavo ir Pasaulinės liuteronų federacijos generalinis sekretorius pastorius Martinas Junge. Kalbinamas Vatikano žinių tarnybos, jis trumpai apibūdino Europos situaciją po Berlyno sienos griūties sakydamas, kad taika niekada neturėtų būti priimama kaip savaime suprantamas dalykas: „Taika yra tai, dėl ko reikia dirbti kiekvieną dieną, vėl ir vėl. Taika neatsiranda dėl to, kad nebėra sienos, taika neatsiranda dėl pasirašyto susitarimo. Taika turi būti puoselėjama kasdien“ – sakė Martinas Junge.
Jis tvirtino esąs įsitikinęs, kad religijos užima pagrindinį vaidmenį taikos skleidime ir akcentavo, kad Gerosios naujienos skleidžiama žinia yra taikos žinia. Anot Martino Junge, tai yra žinia, nuolat pasirodanti Šventajame Rašte ir atkreipia dėmesį, kad prisikėlęs Jėzus savo mokiniams triskart ištaria „ramybė jums“. Pasaulinės liuteronų federacijos generalinis sekretorius atkreipė dėmesį, kad taika turi nuolat būti tikinčiojo nešamos žinios centru.
Martinas Junge taip pat paminėjo Bažnyčios įsipareigojimą globoti pabėgėlius bei migrantus. Atkreipdamas dėmesį, kad atvykėlių priėmimo tema ne kartą pasirodo Biblijoje, jis teigė, kad priimti atvykėlius esame įsipareigoję iš tikėjimo. Anot Martino Junge, tikėjimu gyvenančioms bendruomenėms tai yra daugiau nei įsipareigojimas. Priimti atvykėlį ir rūpintis tais, kurie ieško prieglobsčio yra įsakymas. Todėl tikintieji, sekdami šiuo įsakymu turėtų rasti priemonių, kurios užtikrintų pabėgėlių ir migrantų apsaugą. „Teigti, kad mums tai nerūpi yra nesuderinama su tikėjimo pamatu“ – sakė pastorius Martinas Junge. (AČ /VaticanNews)