Visose apaštališkosiose kelionės popiežių lydi jo Valstybės sekretorius. Kardinolas Pietro Parolin, kuris šeštadienį ir sekmadienį bus su Pranciškumi Airijoje, prieš pat kelionę davė interviu Vatikano žinių tarnybai.
„Popiežiaus kelionė į Airiją ir jo dalyvavimas Pasauliniame šeimų susitikime suteiks jam progą priminti turtingą Bažnyčios mokymą apie šeimą, priminti jos esminį vaidmenį, esmiškai svarbią vietą Bažnyčioje ir visuomenėje“, kalbėjo kard. Pietro Parolin. „Šiandien gyvename laikais kai žmonės kenčia dėl vienatvės, izoliacijos. Žmonės gyvena vieniši ir izoliuoti vieni nuo kitų, o tai savo ruožtu lemia ir jų izoliaciją nuo Dievo. Dėl to popiežius ir skiria labai daug dėmesio šeimos pašaukimui žadinti žmonių priklausymą bendruomenei, bendrystės suvokimą, pagarbos vieni kitiems jausmą“.
Pokalbyje su kardinolu atkreiptas dėmesys į tai, jog Pasaulinio šeimų susitikimo Dubline programoje daug dėmesio bus skirta ir šeimų sunkumas, santuokos krizei, homoseksualių asmenų priėmimui į bendruomenę. „Bažnyčia turi ką pasiūlyti, - atsakė kardinolas, - ir Bažnyčios pasiūlymas remiasi Evangelija. Manau, jog svarbu ne tik žodžiais kalbėti pasauliui apie Evangelijos grožį, bet reikia ir liudijimo darbai, laikysena. Yra daug žaizdų, kurias reikia pagydyti, yra daug vienatvės ir susipriešinimo, kurį reikia įveikti. Čia, pasak kardinolo, labai tinka įvaizdis, kurį Pranciškus dažnai naudoja nuo pat pontifikato pradžios: Bažnyčia turi būti kaip „karo lauko ligoninė“, gydanti žaizdas, padedanti žmonėms. Manau, kad reikia tokios laikysenos, sugebėjimo palydėti, sugebėjimo išklausyti, sugebėjimo kalbėtis, sugebėjimo augti kartu“.
Praėjo keturi dešimtmečiai nuo popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Airijoje. Per šį laiką airių katalikų bendruomenė gerokai pasikeitė. Bene didžiausias smūgis, labiausiai ją paveikęs, buvo lytinio išnaudojimo skandalai bažnytinėje aplinkoje. „Popiežius visada pabrėžia, - sakė kardinolas, - kad svarbiausias mūsų uždavinys, pirmutinė pareiga yra pagalba nuketėjusiems, kad pirmiausia turime būti artimi nusikaltimų aukoms. Manau, kad Bažnyčia Airijoje suprato savo apsileidimus, savo klaidas, savo nuodėmes, o taip pat ėmėsi būtinų priemonių, kad tokie dalykai, toks žiaurumas, toks siaubas daugiau nebesikartotų. Manau, kad popiežiaus kelionė į Airiją bus vilties ženklas, kad sustiprins viltį, pasitikėjimą, padės pajusti išvaduojančią, atnaujinančią, gelbstinčią Dievo meilės galią, kurią patiriame visų pirma šeimoje“. (JM / VaticanNews)