Koliziejaus apšvietimas priminė šiandien persekiojamus krikščionis

 

Pasaulyje persekiojamus krikščionis šeštadienį priminė Romoje raudonai apšviestas Koliziejus. Tarptautinės labdaros ir paramos organizacijos „Pagalba kenčiančiai Bažnyčiai“ kampanija paskyrė ypatingą dėmesį Pakistane ir Nigerijoje persekiojamiems krikščionims. Nušviečiant Koliziejų raudonai dalyvavo Pakistane mirties bausme nuteistos jaunos šeimos motinos Asia Bibi vyras Asjiq Masik, jauniausia dukra Eisham Asjiq ir moteris iš Nigerijos – Rebecca Bitrus, du metus buvusi Boko Haram teroristinės gaujos įkaite.

Labdaros ir paramos organizacija “Pagalba kenčiančiai Bažnyčiai” remia įvairiausius sunkumus patiriančias krikščionių bendruomenes daugiau kaip 140 kraštų visame pasaulyje.

Tuo pat metu kaip Romoje, raudonos šviesos nutvieskė maronitų šv. Elijo bažnyčią Alepe, Sirijoje, ir šv. Pauliaus bažnyčią Mosule, Irake.

Asia Bibi Pakistane nuteista mirties bausme 2010 metais už tariamą piktžodžiavimą. Romoje viešinti jos jauniausia dukra Eisham Asjiq pasakė Šventojo Sosto naujienų portalo „Vatican News“ bendradarbei, jog tikisi, kad jos motina neužilgo bus paleista, tačiau tuo atveju visa šeima turės skubiai išvykti iš Pakistano, nes niekas negali garantuoti moters saugumo. Šeima kreipėsi į Pakistano prezidentą prašydama suteikti Asijai Bibi amnestijos malonę.

Kaip minėta, „Pagalbos kenčiančiai Bažnyčiai“ kampanija šeštadienį atkreipė dėmesį taip pat į Nigerijoje persekiojamus krikščionis. Apie Nigerijos krikščionių patiriamus išbandymus liudijo Rebecca Bitrus.  Moteris pasakė Šventojo Sosto naujienų portalo „Vatican News“ bendradarbei, jog nepaisant patirto įkalinimo, du metus išbūnant Boko Haram įkaite, ji niekuomet neprarado pasitikėjimo Dievu, net tada, kai buvo nužudytas jos vienerių metų kūdikis, kai buvo kankinama ir žaginama, tampant kito vaiko gimdyve. Moteris pasakojo, jog po to, kai praspruko su vaiku, daugelis žmonių įkalbinėjo jo atsikratyti, tačiau vaikutį pasilaikė padedama krikščionių bendruomenės; ji sakė, kad išmoko mylėti prievartautojų sūnų. Rebecca Bitrus išsakė viltį, kad Nigerijoje kaip įkaitės laikomos moterys mokės visuomet pasitikėti Viešpačiu.

Šeštadienio rytą popiežius Pranciškus privačiai susitiko su Romoje viešinčiais Asija Bibi šeimos atstovais iš Pakistano ir su nigeriete Rebecca Bitrus, kuri prieš Šventojo Tėvo audienciją pasakojo Šventojo Sosto naujienų portalui Vatican News, jog audiencijoje nori popiežiaus paklausti, ar tikrai galima visiškai atleisti tiems, kurie sukelia tiek daug skausmo. Pakistane kalinamos Asia Bibi dukra sakė, jog popiežiaus prašys melstis, kad jos motina būtų kuo greičiau išlaisvinta.

Koliziejus yra viena iš žinomiausių pirmųjų krikščionių persekiojimo vietų Romoje: krikščionys mieliau aukodavo gyvybes, nei išsižadėdavo tikėjimo. Daug kur pasaulyje tas pats tęsiasi nūdieną: vien 2017 metais buvo nužudyta daugiau kaip trys tūkstančiai krikščionių. Apie juos beveik nekalbama, tačiau „Pagalba kenčiančiai Bažnyčiai“ kampanijos kūrėjai tikisi, kad simboliškai kraujo spalva nusidažęs Koliziejus leis išgirsti persekiojamųjų balsus ir įveikti daugelio abejingumą jų likimams.

Šeštadienį Romoje prie Koliziejaus surengtame dabartiniais laikais persekiojamų krikščionių minėjime be kitų dalyvavo Babilonijos chaldėjų patriarchas Raphael Louis I Sako ir Alepo šv. Pranciškaus parapijos atstovas Fias Lutfi.

Minėjimą Romoje prie Koliziejaus tiesioginiame eteryje transliavo Italijos katalikiška televizija TV2000. Laidos metu į žiūrovus kreipėsi Vatikano Valstybės sekretorius kard. Pietro Parolin, Italijos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius arkivyskupas Nunzio Galantino ir Europos parlamento pirmininkas Antonio Tajani. (Vatikano radijas)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode