Šeimų ir tautų sunaikinimas prasideda nuo mažų dalykų, kuriems nereikia leisti išsikeroti, pirmadienio ryto Mišiose perspėjo Pranciškus, komentuodamas Šventojo Rašto skaitinį apie brolius Abelį ir Kainą, ir Abelio smurtinę mirtį nuo Kaino rankos.
Mišiose dalyvavo devynių kardinolų Tarybos nariai, padedantys Pranciškui reformos vykdyme, šiomis dienomis atvykę į Romą dar vienam posėdžiui, keletas neseniai parapijų klebonais paskirtų italų kunigų. Per šias Mišias Pranciškus ypatingai padėkojo t. Adolfo Nicolas, buvusiam jėzuitų ordino vyresniajam, kuris perdavęs savo pareigas savo įpėdiniui Arturo Sosa SJ jau šį trečiadienį išvyks į Filipinus, kur tarnaus kaip paprastas misionierius, kiek dar leis jėgos ir garbus 80 metų amžius. Beje, sekmadienį Pranciškus pietums netikėtai nuvyko į jėzuitų generalinius namus, šalia Vatikano, neformaliai praleisdamas šiek tiek laiko su savo konfratrais, atsisvetindamas su t. Nicolas.
Homilijoje Pranciškus atkreipė dėmesį, kad kalbant apie Abelį ir Kainą pirmą kartą Biblijoje panaudotas žodis „brolis“ – tačiau ši brolystė vietoj to, kad gražiai augtų, buvo sunaikinta. Matome, kad viskas prasidėjo nuo, palyginus, mažo pavydo, nepasitenkinimo.
Tačiau Kainas leido jam augti, pats jį augino, kol galiausiai ryžosi žudymo nuodėmei. Pasak popiežiaus, panašiai auga nedraugystės ir tarp mūsų. Prasideda nuo mažo dalyko, pavydo, pradeda augti ir galų gale pradedame matyti tikrovę tik per tą pavydą ir priešiškumą, visas mūsų gyvenimas pradeda suktis tik aplink tai ir, galiausiai, sunaikina brolystės ryšį, patį brolį, sunaikina šeimas ir net tautas. Brolis tampa priešu, kurį reikia sunaikinti, išvyti. Taip būna ir Bažnyčioje: kodėl jis turi tai, o aš ne? Kodėl jam skirta tai, o man ne? Tai nėra krikščioniška. Krikščioniška yra jausti, išgyventi skausmą, tačiau gyventi kartėlyje, nuoskaudoje nėra krikščioniška, pabrėžė Pranciškus. Tai jau yra brolių žudymas savo širdyje, panašiai kaip ir piktos apkalbos. Atsimindami Dievo klausimą Kainui - „kur tavo brolis“ – stenkimės nuo pat pradžios užkirsti kelią piktoms mintims, pavydams, nepasitenkinimams.
Vatikano radijas